DA-L1Z Volkswagen Crafter

(volací znak HZR 303)

 

Vozidlo využívá jednotka v případě potřeby dopravit další hasiče a materiál na místo zásahu. Dále je vozidlo využíváno sborem při přípravě sportovních a kulturních akcí, soutěžích apod.

Jedná se o devítimístný dopravní automobil na podvozku Volkswagen Crafter se základní střechou a pohonem 4 x 4. Vozidlo dodala firma Hagemann, a.s. z Opavy. Podvozek vozidla je vybaven naftovým motorem o objemu 1 968 cm3 s výkonem 130 kW s šestistupňovou manuálně řazenou převodovkou, zesílenou přední nápravou a zesílenými tlumiči a stabilizátory, offroad asistentem, zadními dveřmi s úhlem otevření 270 º, mechanickou uzávěrkou diferenciálu, LED čelními světlomety, parkovacími senzory a couvací kamerou s výstupem do autorádia, kovovým ochranným krytem pod motorem a zvukovou výstrahou při couvání. Vozidlo je dále vybaveno u dveří řidiče zásuvkou pro dobíjení a konzervaci baterií MagCode, červenomodrým výstražným zařízením, radiostanicí Motorola DM 2600, klimatizací Climatronic a teplovzdušným topením nezávislým na chodu motoru a jízdě, čelní kamerou, zatmavenými bočními okny a tažným zařízením pro brzděný přívěs o hmotnosti 3 000 kg.

Městys Bobrová  zakoupil dopravní automobil  v roce 2022 s přispěním dotace MV – GŘ HZS ČR a dotace Kraje Vysočina za vysoutěženou cenu 1 323 982,- Kč. Díky finančním darům mohl sbor nechat do vozidla ještě doplnit  druhý výparník klimatizace s podstropním rozvodem vzduchu, dva hliníkové úložné boxy, žlutý retroreflexní polep na bok vozidla s polepem chevron a další, celkem za 135 273,- Kč. Děkujeme zejména firmám COLAS CZ, a.s., PROAGRO, a.s., AGROKOP HB, s.r.o., Klempířství Roman Starý a dalším firmám a občanům za finanční dary.